Medve-szurdok túra
Egynapos buszos kirándulás
169 fahíd, 2900 lépcsőfok, a pallók alatt dübörgő víztömeg, zuhatagok, zúgók. Ausztria egyik legnagyobb szurdokvölgyében a Medve-szurdokban túrázunk egy gyönyörű alpesi túrával megfűszerezve.
Alapár tartalmazza
az utazást modern autóbusszal,
a túravezetést,
a szervezést.
Alapár nem tartalmazza
a szurdokbelépőt,
az étkezést
az utas biztosítást
az útlemondási biztosítást (storno biztosítást)
Nehézség:
Közepes nehézségű túra.
Azoknak ajánljuk akik szoktak túrázni, kirándulni. A túra első szakasza kaptatós széles erdei úton halad majd a bejárattól lépcsőkkel hidakkal kiépített útvonalon járjuk végig a szurdokot.
Radics Ákos Ákos egész évben vezet via ferrata gyalog és hótalpas túrákat. Ismerősként köszönti Korzika összes bérce, a Pireneusok völgyei és az Alpok minden szeglete. | |
Ferenczi Anita Anita óvodás kora óta sportol, fut, kerékpározik, és persze rendületlenül túrázik két lábon és/vagy két keréken. Egy- és többnapos gyalogtúráinkon, hótalpas utakon találkozhatsz... |
Kérjük, válasszon az elérhetőek közül az alábbi gombokkal!
https://www.hurra-nyaralunk.hu/sites/default/files/styles/belyegkep/public/kepek/kiskep/30/g2.jpg?itok=Fv9MRDxd |
Alpesi kirándulás Ausztriában, Grüner seeEgynapos kirándulás Ausztriába
Következő indulás: 2024. szeptember 21.
25.900 Ft |
https://www.hurra-nyaralunk.hu/sites/default/files/styles/belyegkep/public/kepek/kiskep/30/kiskep_0.jpg?itok=3z9Yrr6- |
Dolomitok gyalogtúrák kalandvágyóknak5 napos gyalogtúránk, új programmal
Következő indulás: 2024. szeptember 14.
128.900 Ft |
https://www.hurra-nyaralunk.hu/sites/default/files/styles/belyegkep/public/kepek/kiskep/8/garda.jpg?itok=nyr13Rk3 |
Gyalogtúra a Garda-tónál6 napos buszos kirándulás Olaszországba
Következő indulás: 2024. október 01.
186.900 Ft |
Reggel 04.45-kor találkozunk Budapesten indulás 05.00-kor!
Szinte végig autópályán haladva érkezünk Mixnitzbe, a Bärenschützklamm, azaz a Medve-szurdok bejáratához. Ausztria egyik legszebb szikla-szorosa ez, több mint 150 fahídon, létrán és 2900 lépcsőfokon keresztül jutunk egyre feljebb, miközben a patak zúgókon, vízeséseken keresztül morajlik alattunk. A sziklák közül kiérve, megpihenünk a tisztáson lévő menedékháznál ahol megebédelhetünk. Innen fantasztikus fenyvesekben kanyargó ösvényen keresztül ereszkedünk le a hegy másik oldalán elterülő Teichalm tóhoz, ahol még rövid levezető sétát tehetünk a tóparti ösvényen. Túránk végeztével felszállunk itt várakozó autóbuszunkra, és hazafelé indulunk. A késő esti órákban érkezünk Budapestre.
Menetidő: 7-7,5 óra; távolság: 6,5 km, szint: fel: 700 méter, le: 100 méter.
Figyelem! A túra kiinduló és végpontja nem ugyanaz! Egyéni utazás esetén nincs lehetőség az autóbusz igénybevételére!
Fontos, hogy a túraösvényeken, hegyi ösvényeken való jelenlétünkkor mindenki tartson be alapvető fontosságú szabályokat:
A magaddal hozott élelmiszerek és italok csomagolóanyagait ne dobd el menet közben! Hozz erre a célra egy külön zacskót magaddal.
Ha a hegyi menedékházakban fogyasztod el saját elemózsiád, ne hagyd ott a szemetet, hozd le azt! Általában az ott kitett szemetesek az ott vásárolt dolgok maradékainak vannak kitéve.
Ne hangoskodj feleslegesen!
Ha dohányzol, a csikket se hagyd ott kövek alá, faüregekbe dobva!
Ne szedj le a virágokat, mert védettek és büntethetnek is érte!
Figyelmeztesd azokat, akik ezeket elfelejtik!
az utazást modern autóbusszal,
a túravezetést,
a szervezést.
a szurdokbelépőt,
az étkezést
az utas biztosítást
az útlemondási biztosítást (storno biztosítást)
Szurdok belépődíj (5 eur/fő)
A részvételi díj egy összegben, a jelentkezést követő három napon belül fizetendő.
Bejáratott jó lábbeli, túracipő vagy bakancs, Egy kis hátizsák, amiben az enni- és innivalót, esőkabátot, személyes holmikat tesszük. Váltóruhát a buszon hagyhatunk.
Aktív túráinkon (a busz tisztaságát megóvandó) váltó cipő és váltó ruházat használata kötelező, kérjük mindenképp hozz magaddal!!
Modern, szép autóbusszal utazunk, amelyet két gyakorlott gépkocsivezető irányít. Oda- és visszaúton kb. 3-4 óránként tartunk rövid pihenőket benzinkutaknál vagy nagyobb parkolókban. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van aprópénz. A buszokon ülésrend van, a helyfoglalás az előleg-befizetés sorrendjében történik, amit jelentkezéskor jelezni kell. A teljes csoport elhelyezése érdekében az iroda fenntartja magának a jogot, hogy a helyfoglaláson változtasson. A fel illetve leszállások csak a kijelölt felszálló helyeken lehetségesek.
Indulás, felszállási lehetőségek:
- Budapest, BOK csarnok Dózsa György út 1. (várható időpont 05:00 órakor)
- BAH csomópont, Budaörsi út 21. szám előtti buszmegálló (nem a benzinkút!)
- Budaörs, MOL-McDonalds benzinkút (gyaloghidas) Budaörs, Garibaldi u. 2.
- Tata, Remeteségi pihenőhely
- Győr, Arrabona pihenőhely
- Sopron, Arcus étterem Bécsi út.
A felszállási pont jelentkezéskor kiválasztható. A pontos időpontokat az utazás előtt egy héttel kiküldött részletes utastájékoztató tartalmazza.
Fontos, hogy az autópályás felszállópontoknál a fel és a leszállás csak a menetirány szerinti oldalon lehetséges, a két oldal közötti esetleges közlekedést egyénileg kell megoldani! (Az átjárás ezeken a helyeken közúti vagy gyalogos formában biztosított.)
Célszerű a túrára élelmet itthonról hozni, szendvicset, csokit, müzli szeletet. Az útbaeső menedékháznál lehet vásárolni hideg meleg ételeket, italokat.
|
Köszönöm a túravezetők munkáját, és a sok szép látványt!
A nagyon korai kelést kompenzálta a látvány, amiben részünk volt. Nehéz volt az
útvonal, de az élmények feledtették.
Margit és Dani mindent megtettek, hogy jól érezzük magunkat. Nagyon köszönjük nekik is a biztató szavakat az út során. Még vannak számomra ismeretlenhelyek a bakancslistámon......
Legközelebb találkozunk!
Köszönünk mindent.
Berki Ildikó
Ezek után más túrákhoz is kedvünk támad.
Köszönjük a család nevében a rugalmas ügyintézést. Nagyon jól éreztük magunkat! A túra nagyon szép volt. Csodálatos kilátással és helyszínnel. Remek időt fogtunk ki, és a látvány, ami körül vett minket feledtette velünk a mászás okozta megpróbáltatásokat. Azaz a fizikai megterhelést, amit azoknak okozhatott, akik nem annyira edzettek, és nem ilyen túrára számítottak. Komoly lépcsőzés volt!
Szeretnénk kifejezni a köszönetünket a Túravezetőknek és Busz "pilótáknak", hogy bár mi egyénileg utaztunk mégis a maximális figyelmet és segítséget kaptuk meg, hogy visszajussunk az autónkhoz.
Csak javasolni tudjuk mindenkinek ezt a túrát.
Üdvözlettel és köszönettel,
"The Horvath's"