A Kazán-Szoros és a Délvidék felfedezése
4 napos buszos körutazás Délvidéken
Alapár tartalmazza
Utazást, szállást, reggelit, estebédet, idegenvezetést, útlemondási biztosítást.
Alapár nem tartalmazza
Belépőket, a hajózást, a pálinka kóstolást, baleset, betegség, poggyász biztosítás.
1.nap: Budapest – M5 – Szeged – Röszke (határállomás) – Újvidék (séta a Vajdaság fővárosában, városháza, neogót katolikus templom, görögkeleti székesegyház és a püspöki palota kívülről) – Pétervárad (a XVIII. századi hazai várépítészet egyik legnagyobb és legépebben megmaradt erődítményrendszere, a kazamaták megtekintése) – Karlóca (rövid megálló a karlócai békekötés emlékhelyénél álló kápolnánál) – Belgrád – Pancsova – szállás Székelykevén.
2. nap: Egész napos kirándulás a Déli-Kárpátok nyugati vonulatai és a Szerb-érchegység között, a Duna által kivájt festői Kis-Kazán-szorosba. Útvonal: Kevevára – Szendrő (a vár, amely egykor Európa legnagyobb vízi erőssége volt) – Pozarevac – Veliko Gradiste – Galambóc (az Arany János által is megénekelt vár romjai) – Donji Milanovac. A felduzzasztott Al-Duna itt a legmélyebb, több mint 100 méter mély. A part on kanyargó országútról csodás kilátás nyílik a sziklafalak között rohanó folyóra. Visszafelé megállunk Keve városában, ahol megtekintjük az Al-Duna igen látványos makettjét. Szállás Székelykevén.
3. nap: Belgrád/Nándorfehérvár ( a Duna-Száva torkolatnál megkoszorúzzuk a várat a törökök ellen hősiesen védő és megtartó vitézek magyar feliratú emlékművét, Kalemegdán-park, pravoszláv székesegyház, ikon- és freskómúzeum, sétálóutca, stb., fakultatív hajókázás a Száván és a Dunán 8-10 EUR/fő) – Zimony (ma Belgrád része, séta a régi negyedben, Hunyadi-torony) – Tóthfalu (fakultatív pálinkakóstolás burekkel egy magyar faluban, egy magyar portán – 8 EUR/fő) – szállás Tóthfaluban.
4. nap: Tóthfalu – Zenta (pihenő a magyar szellemi élet központjában, a zentai csata emlékművének megtekintése) – Szabadka (Kosztolányi Dezső gimnáziuma, római katolikus székesegyház, színház, stb.) – Palics (séta a monarchia korabeli fürdőhely tópartján) – Röszke (határállomás) – Szeged – M5 – Budapest. Érkezés az esti órákban.
Szállás
Székelykevén a faluturizmus keretein belül, magánházaknál, külön bejáratú kétágyas szobákban fürdőszoba használattal.
Utazást, szállást, reggelit, estebédet, idegenvezetést, útlemondási biztosítást.
Belépőket, a hajózást, a pálinka kóstolást, baleset, betegség, poggyász biztosítás.
Útlemondási biztosítás.
Az ár a belépőket, a hajózást és a pálinka kóstolást nem tartalmazza, erre kb. 30-40 Euro/fő szükséges.
A teljes részvételi díj 40 %-a, mely a foglaláskor fizetendő.
Indulástól számított 30 napon belüi foglalás esetén már a teljes összeg fizetendő.
A teljes részvételi díj 60%-a, mely 30 nappal indulás előtt fizetendő.
Az utazás légkondicionált autóbuszokkal történik. A helyek beosztását a számítógép, jelentkezési sorrendben, az együtt utazók számának megfelelően végzi. Az egyéni kívánságokat természetesen igyekszünk figyelembe venni. Figyelem! Az autóbuszok nagysága az utaslétszám függvénye. ennek megfelelően az iroda emeletes-, nagy-, közepes- vagy kis buszokat egyaránt indíthat. Autóbuszainkon személyenként maximum egy bőrönd szállítható a csomagtartóban, illetve egy kisméretű kézitáska az utastérben. (A hűtőtáska nem minősül kézipoggyásznak!). Oda- és visszaúton kb. 3 óránként negyedórás pihenők beiktatásával, benzinkutaknál, nagyobb parkolókban, autós pihenőhelyeknél áll meg a csoport. A pihenőhelyek mosdóiban néha fizetni kell, ezért jó, ha van nálunk aprópénz.
Találkozó: az indulás napján reggel 06:30 órakor Budapesten, a Déli pályaudvar CBA élelmiszeráruház felőli oldalán (Mercure hotel mögött).
További felszállási lehetőségek: Kecskemét – Auchan parkoló, Szeged – Volán pályaudvar (Mars tér), illetve az útvonal figyelembevételével előre egyeztetett helyen.
Székelykevén a faluturizmus keretein belül, magánházaknál, külön bejáratú kétágyas szobákban fürdőszoba használattal.
Bőséges reggeli a magánházaknál, házias estebéd falusi vendéglőben. A tájra jellemző ízek.
Székelykeve: Az Al-Duna közelében az ezeréves határnál fekvő magyar falu, melyet a Bukovinából idevándorló székelyek alapítottak 1878-ban. A nevében a honfoglalást idéző település egyben a legdélebbi magyar település Európában.