pl. Ciprus, Bécs stb...
Indulás ideje:
Naptár
Kiutazás

Első osztályú homokos tengerpartok és lenyűgöző sziklák furcsa kettőssége jellemzi az egyik legkevésbé ismert délszaki szigetet, Réuniont. A terület, amely hivatalosan ma is Franciaországhoz tartozik, a hegymászók és túrázók paradicsoma lehetne, ha valamivel közelebb volna Európához. Mivel azonban az árak is vetekszenek az anyaország áraival, a szűkös anyagiakkal belépő hátizsákos turistákat könnyen visszafordíthatják a repülőtérről.A sziget 720 ezer lakója igazi keveréknemzet: franciák, afrikaiak, malgasok, kínaiak, indiaiak és pakisztániak leszármazottai népesítik be. A belépés feltételei azonosak a franciaországiéval, és a területen járványveszéllyel sem kell számolni. A monszunéghajlat miatt azonban csupán az áprilistól szeptemberig tartó száraz évszakban érdemes a szigetekre ellátogatni. Augusztusban könnyen szállás nélkül maradhat az ember, mivel akkor érkezik ide a legtöbb turista. Érdekesek a helybeliek ünnepei: 10 napig örülnek például a vaníliatermésnek, és ugyanennyi ideig tart a sáfrány- és a cukornád-hepaj is. LátnivalókSt-DenisA sziget fővárosa izgalmas, nyüzsgő és drága, sokan az Indiai-óceán Párizsának is nevezik. A legdivatosabb rész a Le Barachois, azaz a tengerparti sétány, itt találhatók az elegáns bárok és kávéházak. A közelben fekszik az egyik legszebb épület, a Városháza, a Katedrális és a Prefektúra. A kézműves termékek iránt érdeklődőknek a Grand Marché piacot érdemes kipróbálniuk. 

A leghíresebb strand neve St-Gilles-les-Bains, ahol annyian vannak egy szép hétvégi délután, akár a francia Riviéra bármelyik felkapott üdülőhelyén. St-Paul volt viszont a sziget régi fővárosa, ahol a gyarmati építészet néhány szép régi emléke is megtalálható. Különleges élmény a Martin temető, ahol egykori kalózok, tengernagyok és kalandorok földi hamvai nyugszanak írók, politikusok és kereskedők társaságában. Itt található a vidék utolsó kalózának, La Buse �nak a sírja is, akit 1730-ben ért utol az akasztófa. Cilaos városa múlt századi termálfürdőjéről híres, de a közelben több nagyon szép vízesés is található. A sziget úthálózata kiváló, de a hegyvidék tájait a legjobban gyalogolva lehet megismerni. Aki esetleg megunná a könnyűbúvárkodást a tengerparton, az a hegyek között akár a kanyoning veszélyesen izgalmas szenvedélyének is hódolhat. A sziget egyébként vulkanikus eredetű, amit a Piton de la Fournaise vulkán rendszeresen ismétlődő kisebb-nagyobb kitörései manapság is rendszeresen alátámasztanak. A helybeliek igazi ínyencek, különleges indiai jellegű csípős szószok és hüvelyesfélék tucatjainak felhasználása jellemzi a szigetlakók nagy gonddal készített ételeit. 

Európa a XVI. Sz-ban fedezi fel a szigetet, de csak másfél évszázad múltán kerül a figyelem középpontjába. A XVII.sz-ban a kalózok kereskedelmi bázisa volt. 1642-ben egy, a Francia Kelet-Indiai Társaság tulajdonában lévő hajó foglalja el hivatalosan. Francia fegyencekkel népesítik be, akik barlangokban laknak, majd megérkeznek a francia gyarmatosítók is Európából. Megindul a kávétermesztés, jó bevételi cikknek minősül. A földek műveléséhez munkaerő kell, igy kerülnek ide az afrikai rabszolgák. Gabona-, fűszer-, és gyapottermesztés is elkezdődik. A XIX. Században a ciklonok tönkretették a kávétermést, amit csak súlyosbítottak a napóleoni háborúk. Ekkor indul meg a cukornád- és vaníliatermesztés. Felszámolják a rabszolgaságot, ez munkaerőhiányt okoz. Az importmunkaerő Indiából érkezik (hinduk). A Szuezi-Csatorna megnyitásáig fontos kereskedelmi csomópont Európa és India között.
Franciaország tengerentúli megyéje.

Az egész sziget a vulkáni tevékenységnek köszönheti létét. 2 nagy hegyvonulata van, a nyugati rész 2/3-t borító vulkáni hegység, amelynek legmagasabb csúcsa 3069 m. Itt 3 már kihalt kráter található, amit a természet amfiteatrumokká alakított. A három kráter: Cilaos (száraz), Salazie (nedves, buja növényzettel), Mafate (a kettő közötti klimával). Az utóbbi csak gyalogosan érhető el. A másik hegyvonulat a délkeleti vulkán, ami ma is aktív: Piton de la Furnaise. 1992-ben volt egy kisebb kitörése, előtte 1986-ban a lávafolyam elérte a tengert is. S.F.
A terület, amely hivatalosan ma is Franciaországhoz tartozik, a hegymászók és túrázók paradicsoma lehetne, ha valamivel közelebb volna Európához. Mivel azonban az árak is vetekszenek az anyaország áraival, a szűkös anyagiakkal belépő hátizsákos turistákat könnyen visszafordíthatják a repülőtérről.A sziget 720 ezer lakója igazi keveréknemzet: franciák, afrikaiak, malgasok, kínaiak, indiaiak és pakisztániak leszármazottai népesítik be. A belépés feltételei azonosak a franciaországiéval, és a területen járványveszéllyel sem kell számolni. 

Látnivalók
St-Denis a sziget fővárosa izgalmas, nyüzsgő és drága, sokan az Indiai-óceán Párizsának is nevezik. A legdivatosabb rész a Le Barachois, azaz a tengerparti sétány, itt találhatók az elegáns bárok és kávéházak. A közelben fekszik az egyik legszebb épület, a Városháza, a Katedrális és a Prefektúra. A kézműves termékek iránt érdeklődőknek a Grand Marché piacot érdemes kipróbálniuk. A leghíresebb strand neve St-Gilles-les-Bains, ahol annyian vannak egy szép hétvégi délután, akár a francia Riviéra bármelyik felkapott üdülőhelyén. St-Paul volt viszont a sziget régi fővárosa, ahol a gyarmati építészet néhány szép régi emléke is megtalálható. Különleges élmény a Martin temető, ahol egykori kalózok, tengernagyok és kalandorok földi hamvai nyugszanak írók, politikusok és kereskedők társaságában. Itt található a vidék utolsó kalózának, La Buse sírja is, akit 1730-ben ért utol az akasztófa. Cilaos városa múlt századi termálfürdőjéről híres, de a közelben több nagyon szép vízesés is található. A sziget úthálózata kiváló, de a hegyvidék tájait a legjobban gyalogolva lehet megismerni. Aki esetleg megunná a könnyűbúvárkodást a tengerparton, az a hegyek között akár a kanyoning veszélyesen izgalmas szenvedélyének is hódolhat. A sziget egyébként vulkanikus eredetű, amit a Piton de la Fournaise vulkán rendszeresen ismétlődő kisebb-nagyobb kitörései manapság is rendszeresen alátámasztanak. A helybeliek igazi ínyencek, különleges indiai jellegű csípős szószok és hüvelyesfélék tucatjainak felhasználása jellemzi a szigetlakók nagy gonddal készített ételeit. 
 



találat
Legnépszerűbb úti célok
Részletes találati lista
Franciaország

4 napos városlátogatás Párizsban - Hotel ****

egyéni városnézés repülővel
321.618 Ft/fő

5 napos városlátogatás Párizsban - Hotel ****

egyéni városnézés repülővel
388.568 Ft/fő

Az Azúr-part csodái

4 napos buszos körutazás Franciaországban
161.747 Ft/fő

Párizs & a Loire-völgy kastélyai

6 napos buszos körutazás Franciaországban
224.647 Ft/fő

Hétvége Párizsban *** Repülővel

4 napos városnézés Párizsban repülővel
229.587 Ft/fő
Nem találja amit keres?
Kérjen ajánlatot!
Feliratkozás kategória értesítésreBezár

Iratkozz fel kategória értesítő listánkra és értesülj az általad választott kategória legújabb indulásairól, akcióiról!

Segíthetünk?Bezár
Kérjen ajánlatot!
Megkeressük Önnek a legjobb árat.
Kollégáink segítenek munkaidőben.
+36 1 5013490
Küldjön magának emlékeztetőt
e-mailben!