pl. Ciprus, Bécs stb...
Indulás ideje:
Naptár
A település megközelíthető közúton: az 5-ös úton Kecskemétig, onnan a 44-es úton Kunszentmártonon keresztül, Öcsöd után 8 km-re. A terület kedvező fekvése miatt ősidők óta lakott hely.

Mai neve először 1378-ban szerepel oklevélben (Zenth-andreas). Az idők során szerepelt Körös-Szentandrás néven is. Mai nevét 1895-ben kapta. A XV. században a Hunyadiak birtoka volt, 1463-ban mezővárosi rangot kapott. A XVI. század végén a tatár csapatok megsemmisítették. 1719-ben, a török kiűzése után újratelepítették. Az 1735-ös Szegedinác Péró-féle jobbágylázadáshoz Vértessy Mihály bíró vezetésével csatlakozott a község. A lázadást leverték, vezetőit felnégyelték, testük darabjait három településen, köztük Szentandráson, a piactéren közszemlére tették, résztvevőit bebörtönözték. Csak 14 felkelő tért vissza később a faluba. Fokozta az elnéptelenedést az 1739-ben kitört pestisjárvány, amelynek 228 áldozata volt.

A XIX. század elején még a Hármas-Körös vize kanyargott a mederben. 1836-ban vágták át a Bikazugi-ágat, 1888-ban a 3,5 km-es csergettyűi átmetszéssel jött létre a teljes, 29,2 km-es holtágrendszer. Vízfelülete közel 200 hektár, ezzel Magyarország ötödik legnagyobb állóvize. 

1936-ban kezdték építeni, és 1942-ben fejezték be a békésszentandrási duzzasztóművet, ami lehetővé tette a holtág vízcseréjét.



találat

A keresés az alábbi szűrőkkel nem hozott eredményt:

Töröld a nem kívánt szűrési feltételeket!

Nem találja amit keres?
Kérjen ajánlatot!
Feliratkozás kategória értesítésreBezár

Iratkozz fel kategória értesítő listánkra és értesülj az általad választott kategória legújabb indulásairól, akcióiról!

Segíthetünk?Bezár
Kérjen ajánlatot!
Megkeressük Önnek a legjobb árat.
Kollégáink segítenek munkaidőben.
+36 1 5013490
Küldjön magának emlékeztetőt
e-mailben!