pl. Ciprus, Bécs stb...
Indulás ideje:
Naptár

Kínát a hagyományokhoz való ragaszkodás tette naggyá és a mai napig az ősi kultúra nyomai miatt olyan egzotikus számunkra.A Nagy Fal,a végtelen rizsföld, aterrakotta hadsereg, a Tiltott Város és a remek kínai ételek biztosan életre szóló élményként maradnak meg emlékezetünkben.

Az ország vezetői évtizedeken át próbálták a Föld színéről eltörölni a több ezer éves kultúra emlékeit, monumentális építészeti terveikkel tönkretenni a természetet, de szerencsére ez teljes egészében nem sikerült nekik. Az ország varázslatos látnivalókkal, egy teljesen más kultúrával várja az évről-évre egyre nagyobb számban érkező turistákat. Az egész országot természetesen nem lehet pár hét alatt megismerni, de hála a rengeteg látnivalónak, rövid idő alatt is rengeteg élménnyel gazdagodhat az utazó.

Általános információk Terület: 9561000 km2.A Kínai Népköztársaság a Világ 3. legnagyobb területű országa, Kanada és Oroszország után. Szárazföldi országhatárvonala 20.000 km, a tengeri kb. 14.000 km. Szomszédos országok: Észak-Korea, Oroszország, Mongólia, Kazahsztán, Kirgízia, Tadzsikisztán, Afganisztán, Pakisztán, India, Nepál, Bután, Myanmar (Burma), Laosz és Vietnám. Az ország felszínének mintegy háromnegyed része hegyvidék és fennsík, síkságok csupán a Sárga-folyó, Jangce mentén és a Sárga-tenger partján találhatók. Kína 31 közigazgatási egységre oszlik. 22 tartomány, 5 autonóm terület (Belső Mongólia, Hszincsiang Ujgur, Kunghszi Csuang, Ninghszia Huj és Tibet), valamint négy, közvetlenül a kormány irányítása alá tartozó városi körzet (Peking, Tiencsin, Sanghaj és Csungking). A tartományok további kisebb közigazgatási egységekre (megyékre, járásokra) tagolódnak. A lakosság döntő többsége az ország keleti részén, a termékeny síkságokon és völgyekben él (a vidéki lakosság számát 864,4 millióra becsülik). Az ország nyugati részének hegyvidékein és sivatagjaiban a lakosság mindössze 5%-a él. A lakosság kb. 92%-a kínai (han), a fennmaradó 8%-ot 56 népcsoporthoz tartozó kisebbség teszi ki. Igen jelentősek az eltérések a legelterjedtebb 7 kínai nyelvjárás között is. A hivatalos nyelv a pekingi (mandarin) nyelvjárás.  Az átlagéletkor nőknél 73,4 év, férfiaknál 68,7 év.
Államszervezet: A Kínai Népköztársaságban a törvényhozás szerve az egykamarás Országos Népi Gyűlés (Parlament), amelynek 2970 küldöttét 5 éves időtartamra a tartományok, városok, autonóm területek és a hadsereg képviselőiből közvetett módon választják meg. Az Országos Népi Gyűlés évente 1 ülésszakot tart, saját soraiból jelöli ki állandó bizottságának tagjait. Az Állandó Bizottság látja el a Parlament feladatait, amikor az nem ülésezik. A végrehajtó hatalom legfőbb szerve az Államtanács, amelynek elnökét és tagjait az Állandó Bizottság nevezi ki. A törvényhozás és végrehajtás választott tisztségviselőinek megbízatása 5 évre szól.
Munkaszüneti napok: (7 nap), ünnepek: Január 1. (m.sz.) Újév (1 nap) Január vége, február eleje (m.sz) Tavaszi Fesztivál, a Kínai Holdújév ünnepe (3 nap) Március 8. Nemzetközi Nőnap Május 1. (m.sz.) Munka Ünnepe (1 nap) Október 1. (m.sz.) Nemzeti Ünnep (2 nap)
Időjárás A kontinensnyi nagyságú ország területén (észak-déli kiterjedése kb. 5500 km) a sarkvidéki kivételével valamennyi éghajlati öv megtalálható. Kelet-nyugati kiterjedése kb. 5000 km, amely 4 időzónát jelentene, de a KNK területén mindenütt azonos az idő. Kínában nincs nyári időszámítás, így az időeltérés Magyarország és Kína között nyáron 6 óra, télen 7 óra.Pekingben kontinentális monszun éghajlat van, melyre jellemző az évszakok szigorú elhatárolódása. A tavasz száraz és szeles, a nyár forró és párás, ősszel van a legkedvezőbb időjárás. Télen is ritka a -10 C alatti hőmérséklet, de sűrűn vannak fagyos, száraz szibériai szeles napok. A fentiek alapján javasolt a szezonális öltözködés, télen a legjobban bevált módszer itt is a réteges öltözködés. A rendkívül száraz levegő miatt számítani kell a statikus elektromos-ság kellemetlen hatásaira.A Jangcétól délre télen nem fűtenek (bár pl. Kantonban 10 C alá is eshet a hőmérséklet).
Nemzeti valuta A nemzeti valuta a Renminbi (RMB), jelentése: népi pénz. A Renminbi egysége a jüan, amely 10 maóra, illetve 1 maó 10 fenre oszlik. Renminbi egységei: 1, 2, 5, 10, 50 és 100 jüanos papírpénz, 1, 2 és 5 maó papírpénz, fémpénzek: 1 jüan, 5 maó, 1, 2 és 5 fen. Visszaváltás csak a repülőtéren van, beváltási papírt az érvényben lévő rendelkezések szerint kérhetnek. Hitelkártyák Kínában az összes főbb hitelkártyát: American Express, Dinners Club, Federal Card, GCB Mastercard és Visa kártyát elfogadják a nagyobb hotelekben és bizonyos éttermekben, kijelölt üzletekben. A Peoples Bank of China szintén ad ki hitelkártyákat, ezek a Great Wall, Yinsui hitelkártyák. Célszerű a taxiköltségekre, ajándék vásárlásokra és egyéb kisebb kiadásokra készpénzzel is felkészülni. Kiadványok, rádió és TV Az angol nyelvű China Daily kapható a főbb hotelekben. A Beijing Weekend, amely minden pénteken jelenik meg, a látogatók számára a különféle kulturális programokról tartalmaz hasznos információkat. A legtöbb 4 és 5 csillagos hotelben kapható a Beijing Review, a Peoples China és a China Report különböző nyelveken. A turisták tájékoztatására szolgál a havonta megjelenő Beijing This Month, valamint a negyedévenként kiadott Beijing Official Guide. A hotelekben általában kaphatók hongkongi, japán, európai és amerikai újságok, magazinok. A China Radio International 24 órában 39 külföldi nyelven, köztük magyar nyelven is sugároz programokat. A külföldi TV műsorok közül a CNN, a STAR angol nyelvű csatornák és néhány japán adó fogható. A CNN adása a legtöbb hotelben nézhető, a kínai csatornák közül a 6. és 8. csatorna ad angol nyelvű tájékoztatást. A nemzetközi turizmus Kínában új növekedési szakaszba lépett. 
Népcsoportok: han-kínai (92%), csuang, ujgur, huj, mandzsu, tibeti, mongol, koreai Közigazgatási beosztás: 22 tartomány, 5 autonóm terület, 3 városi körzet Fekvés: Kelet Ázsia, határos a Kelet Kínai tengerrel, Sárga-tengerrel, Koreai öböllel, Dél Kínai tengerrel, Észak Korea és Vietnám között helyezkedik el.
Országhívószám: 86 Hungary Direct 108 360
Elektromosság: 220 V
Államforma: népköztársaság
Főváros: Peking
Hivatalos nyelv: mandarin kínai
Nagyobb városok: Sanghai, Beijing, Tianjin, Shenyang, Wuhan, Guangzhou, Chongqing, Harbin, Chengdu, Xian, Tajpej, Nanjing, Zibo, Dalian, Jinan,
Legmagasabb pont: Mount Everest 8848 m Legalacsonyabb pont: Turpan Pendi -154 m
Repülőterek száma: 206 Fontosabb kikötők Dalian, Fuzhou, Guangzhou, Haikou, Huangpu, Lianyungang, Nanjing, Nantong, Ningbo, Qingdao, Qinhuangdao, Shanghai, Shantou, Tianjin, Xiamen, Xingang, Yantai, Zhanjiang
Környezet, éghajlat: Kína a Föld harmadik legnagyobb és egyben a legnépesebb országa. Északról Mongólia, nyugatról Tibet és a Himalája, keletről a Keleti és a Kínai-tenger határolja. 22 tartományra, 5 autonóm területre és 2 Speciális Adminisztrációs Területre Hong Kongra és Macaóra - van felosztva. Felszíne rendkívül változatos, óriási, termékeny síkságok találhatók a nagy folyók völgyeiben, a Taklamakán sivatag uralja a belső országrészt, a Belső-Mongóliai felföld, a Yunnan-Guihbou felföld és a Himalája zárja le északról illetve délnyugatról az országot. Az éghajlat is nagyon változatos. Az északi országrészben telente nem ritka a 40 fokos hideg sem, nyáron ugyanakkor jóval 30 fok fölé is kúszhat a hőmérő higanyszála. A délkeleti partvidéken a nyár meleg és párás, ősszel gyakoriak a tájfunok. A legforróbb terület a Turpán-fennsík, itt gyakran van 40 foknál is melegebb.

A kínai Újév beköszöntét februárban ünneplik, petárdákkal, tűzijátékkal és égbeszökő árakkal. A Lámpás Fesztivál, a híres oroszlán táncokkal, zárja az ünneplést. A Ching Ming a mi Mindenszentek ünnepünkhöz hasonló, és áprilisban ünneplik. Júniusban Hong Kongban tartják a híres Sárkány Hajó Fesztivált.

Látnivalók Peking az ország fővárosa. Az egész országot innen irányítják, és itt döntenek a több ezer kilométerre élők sorsáról is. Az időzónákkal mit sem törődve a pekingi időt kell az egész országban használni, a pekingi dialektust kell beszélni, és az ügyes-bajos dolgokkal is ide kell fordulni. A leghíresebb látnivalók a Tienamnen tér, a Tiltott Város és a Nyári Palota. Sanghai 15 órás vonatútra van Pekingtől, és az ország legnyugatiasodottabb városa. A város látnivalóinak nagy része a Puxi városrészben van. A leghíresebb a Qiuxia Pu és a Guyi park a Ming dinasztiából. Érdemes még megtekinteni a Tang és Long dinasztiák pagodáit is. Hong Kong 1997-ben került vissza Kína uralma alá. A világ legforgalmasabb kikötője, és egyik legnagyobb pénzügyi központja. A brit fennhatóság ideje alatt sem veszítette el kultúráját, szokásait. Nagyon híres az itt rendezett Sárkány Hajó Fesztivál. A Disneyland és az Óceán Park a Föld legprofibb tematikus parkjai. Xian valamikor a világ kultúrájának központja volt, az ókorban fejlettebb volt, mint a Római Birodalom. A város legnagyobb nevezetessége a 10000 agyagkatona szobor, melyek katonás sorban, fegyverekkel, remekül kimunkált arckifejezésekkel védik a rájuk bízott dolgokat. Érdemes felkeresni a régi városfalat, a muzulmán negyedet és Banpo kőkori falvát is. Macao tavaly került vissza Kína fennhatósága alá. A város a portugálok ideérkezése óta kultúrák találkozóhelye. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a Szent Pál székesegyház, melyet olaszok terveztek, japánok építettek, portugálok használtak és melyet egy kínai tájfun döntött romba. A legszebb kilátás a városra az Erőd hegyről, vagy a Guia erődből nyílik A látnivalókat a fenséges helyi konyha remekművei egészítik ki. A játékos kedvűek szintén előszeretettel keresik fel Ázsia Las Vegasát. Az ország nyugati felében az árak lényegesen drágábbak, de itt a szolgáltatások színvonala is magasabb. Az éttermek egész Kínában olcsóak, de a szálláshelyek árai meglehetősen borsosak. Külföldi valutát és utazási csekket a Kínai Nemzeti Bank fiókjaiban, a hotelekben és néhány bevásárló központban tudunk jüanra váltani. Az átváltásról szóló bizonylatot őrizzük meg, mivel csak ennek birtokában tudjuk hazautazáskor a megmaradt jüant visszaváltani. A bankkártyákat a színvonalasabb éttermekben, szállodákban és áruházakban elfogadják. Borravalót nem szokás adni. A tavasz és az ősz a legalkalmasabb időpont az utazásra. Ilyenkor a legkellemesebb az idő, és ilyenkor nem olyan nagy a zsúfoltság sem. A nagy ünnepek alatt nagyon nehéz szálláshelyet találni. 



találat
FőoldalÁzsiaKína

Körutazások Kínában 8 db utazási ajánlat

1.191.628 Ft/főtől (13 nap)

Városnézés Kínában 5 db utazási ajánlat

994.440 Ft/főtől (12 nap)

Shanghai repülőjegy 156.700 Ft/főtől - Shanghai (oda-vissza)

Részletes találati lista
Nem találja amit keres?
Kérjen ajánlatot!
Feliratkozás kategória értesítésreBezár

Iratkozz fel kategória értesítő listánkra és értesülj az általad választott kategória legújabb indulásairól, akcióiról!

Segíthetünk?Bezár
Kérjen ajánlatot!
Megkeressük Önnek a legjobb árat.
Kollégáink segítenek munkaidőben.
+36 1 5013490
Küldjön magának emlékeztetőt
e-mailben!