pl. Ciprus, Bécs stb...
Indulás ideje:
Naptár

lgéria alig 40 éve vívta ki függetlenségét Franciaországtól, véres küzdelmek árán. A fegyveres harcokban oroszlánrészt vállaltak militáns iszlám csoportok, amelyek az állam megalakulása után sem voltak hajlandóak letenni a fegyvert. Az 1992-es általános választásokat a hadsereg tábornokai felfüggesztették, amikor nyilvánvalóvá vált az ún. Iszlám Front győzelme. Ezt követően mészárlások és bosszúhadjáratok követték egymást elsősorban a hatalmas kiterjedésű ország északi részén. Egész falvakat mészároltak le a katonák, illetve a muzulmán szélsőségesek. A gyilkosok nincsenek tekintettel a külföldiekre sem, 1993 óta 100 turistát és külföldi állampolgár életé ért erőszakos véget Algériában. A kaotikus helyzetre való tekintettel a legtöbb külföldi nagykövetség bezárt, alkalmazottai hazatértek. A déli tartományokat kevésbé érintik a politikai indíttatású erőszakos cselekedetek, arrafelé inkább a banditizmus a bevett gyakorlat.

1999 szeptemberében népszavazást tartottak, melyen a lakosság túlnyomó része támogatta Bouteflika elnök javaslatát, miszerint végre tegyenek pontot a hét éve tartó erőszakhullám végére. Ennek ellenére a valódi békéig még valószínűleg hosszú időnek kell eltelnie. Mindezekből az következik, hogy senkinek sem javasolható igazán jó szívvel Algéria jelen pillanatban. Amennyiben egyszer béke lesz Algériában, akkor érdemes felkeresni a partvidéki főváros, Algír látnivalóit: a római kori romokat, az évezredes kikötőt és az óvárost. A város múzeumaiban találhatók Észak-Afrika legszebb művészeti gyűjteményei. A tengerpart legszebb üdülőhelye Zeralda. Tipazában pedig római, pun és kora keresztény emlékekben gyönyörködhetnénk.

A nyugati partvidék központja Oran, amely szintén bővelkedik a történelmi emlékekben. Innen indult hódító útjára az európai pop és rock elemeit is ötvöző arab zenei stílus, a rai, amelynek legnépszerűbb előadója, Cheb Khaled maga is a város szülötte. Az ország igazi attrakciója a Szahara, amely túlnyomórészt lakatlan. A ritkásan megtalálható oázisok azonban jól szervezett települések, ahol datolyapálmát termesztenek, öntöznek, és természetesen a piacon kereskednek a helybeliek. Az Air Algerie járatai több sivatagi nagyvárosba is repülnek, ahonnan teve vagy terepjáró háton be lehet kalandozni a vidéket.

Gasztronómia: Az arab konyha vallási okokból tiltja a disznóhús, disznózsír fogyasztását, legkedveltebb húsféleség a birkahús és a csirke. Ne lepődjünk meg, ha a legfinomabb falatokat a házigazda kézzel veszi ki a tálból, s teszi a vendég szájába: ez itt megtiszteltetésnek számít. A dohányzásról szólva meg kell említenünk, hogy a cigarettát nem dobozból kínálják, hanem egy szálat kivéve, s azt átnyújtva. Ne igyunk csapvizet. Palackozott víz általában mindenütt kapható. Az ottani szokások szerint nem illik emberekre, vagy tárgyakra ujjal mutogatni. Ha muzulmánokkal étkezünk együtt, soha ne használjuk a bal kezünket, a bal kéz a mellékhelyiségben végzendő teendők számára van \"fenntartva\", emiatt nem illik mások jelenlétében használni.



találat
Feliratkozás kategória értesítésreBezár

Iratkozz fel kategória értesítő listánkra és értesülj az általad választott kategória legújabb indulásairól, akcióiról!

Segíthetünk?Bezár
Kérjen ajánlatot!
Megkeressük Önnek a legjobb árat.
Kollégáink segítenek munkaidőben.
+36 1 5013490
Küldjön magának emlékeztetőt
e-mailben!